فرمان پذیری همیشه به معنی ضعف شخصیتی نیستبخصوص اگه منشا فرمان خاستگاه اجتماعی داشته باشه.این موضوع البته به شدت به فرهنگ عامه یک ملت هم برمیگردهچین امروز تردد ورفت امد شهروندان رو آزاد کرد. این مساله به دنبال ریشه کنی کرونا اتفاق افتادههمونهایی که قرنطینه رو علمی نمی دونستند با شرم به این واقعه نگاه کنند. اصولا ما ایرانی ها نمی خواهیم قبول کنیم که کس دیگه ای هم جز ما درست فکر میکنه. تا از یک جای دنیا خبری از موفقیت یک کشور در مواجهه با کرونا و حتی کشف داروی جدید میرسه، بلافاصله تکذیب میکنند تا خدای نکرده کسی به اونها تفوق پیدا نکنهحالا بحثم این نیستفرمان پذیری اجتماعی مرم چینهاصولا نه صرفا کرونا ، بلکه در اغلب موارد چینی ها در مورد فرامین دولتی که صادر میشه مطیع هستند و همت اجتماعی فوق العاده دارند. دوستی دارم که مدت زیادی در چین زندگی می کرد. از سخت کوشی و قناعت و همه صفات خوبشون که بگذریم، پذیرش دستورات حکومتی ویژه گی مهمشونهمیگفت کافیه دولت در مورد یک چیز اشاره کوچیکی کنه تا مردم بدون لحظه ای درنگ انجامش بدن. چون می دونند که هماهنگی اجتماعی کلید حل تمام مشکلاته. چیزی به اسم قهرمان بازی و لجاجت و حماقت در اونها وجود ندارهاین خصیصه ها فقط مال فرهنگ ماست واونو به کسی رایگان نمی بخشیم!!. شدیدا" معتقدم وباور دارم که فرهنگ وشعور ژنتیکیهکشوری مثل ژاپن بعد از نابودی در جنگ صرفا با فرهنگش تونست دوباره سرپا بشه و به قدرتی بزرگ تبدیل بشه.شوربختانه باید گفت که دورنمای خوبی از ارتقای فرهنگی نداریمحتی خیلی از تحصیلکرده ها مون هم رفتارهای ضد فرهنگی شدیدی دارندفحاشی، عدم رعایت حقوق دیگران، فضولی در کار دیگران، ایجاد مزاحمت برای خانمها، تنبلی و فرار از کار، نحوه رانندگی، دروغگویی وتهمت زدن به دیگران، بردن آبروی بقیه، سرک کشیدن در زندگی مردم، احساس زرنگی داشتن، فرمان ناپذیری اجتماعی، تمسخر دیگران، متوهم بودن وخود را عقل کل دونستن، ریاکاری، خیانت در همه ابعادش و .لیست بی انتهایی از ویژه گی های ملت ماستفنو تایپی از ماهیت ژنوتایپ ما.

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

Steel gas cylinder packaging sulfur dioxide پیچک پلاس چاپ کتاب با انتشارات دکتر سلام | مجله پزشکي دکتر سلام بی نصیب کامجوئیسم این روزهای من..... youmovies Eric